STYROL a.s.

Stavební systém STYROLBLOK

Společnost STYROL a.s. je výrobcem tvarovek určených pro stavební systém STYROLBLOK. Tvarovky jsou vyráběny z  materiálu o objemové hmotnosti 30 g/l.


Systém STYROLBLOK je moderní technologie výstavby vnějších a vnitřních nosných a výplňových stěn objektů. Je určen především pro výstavbu občanských, bytových a průmyslových staveb, dále například pro výstavbu bazénů, suterénních prostor, nadzemních a podzemních garáží atd. Základem tohoto stavebního systému je speciální tvarovka STYROLBLOK a ukončovací víčko vyrobené z expandovaného polystyrénu EPS se samozhášivou úpravou. Z této tvarovky lze jednoduchým způsobem sestavit tzv. ztracené bednění, které po vylití polotekutým betonem B 20 s max. zrnitostí 8 mm vytvoří kompaktní stěnu s oboustrannou tepelnou a zvukovou izolací.  


Tvarovka i víčko jsou opatřeny mechanickým zámkovým systémem, jehož pomocí sestavujeme stěny bez spojovacích materiálů. Systém STYROLBLOK zamezuje vzniku tepelných mostů. Mechanický zámkový systém vykazuje dostatečnou pevnost pro betonování jak strojní (se zpomalovací koncovkou), tak ruční. Zdivo postavené ze stavebního systému STYROLBLOK vykazuje výborné tepelně-izolační vlastnosti a je zařazené do stupně hořlavosti C 1  s PO 30 min.

 

Proč stavět ze STYROLBLOKU?